АКНЕ: прояви, причини та особливості лікування

post id35 Добавлено6 Вересня 2021

Акне, або вугрі – одне з найпоширеніших шкірних захворювань. З ним стикаються не тільки підлітки, а й люди старшого віку. Залежно від причини виникнення та особливостей перебігу патологічного процесу може носити запальний або незапальний характер.

Симптоми акне

Поява акне обумовлено інтенсивною роботою сальних залоз, ороговінням клітин верхнього шару і розмноженням хвороботворних бактерій. У більшості випадків спочатку утворюються закриті комедони, які являють собою білі висипання, що не мають виходу назовні. При подальшому накопиченні сального секрету і відмерлих клітин утворюються відкриті комедони, які мають виступаючу чорну частину.

При відсутності лікування розвивається запальний процес, що приводь до утворення папули-пустульозні вугрів. При їх появі шкіра набуває нерівний рельєф, утворюються бульбашки з гнійним наповненням. Іноді вугри перетворюються в кістозні порожнини, після яких на шкірі можуть залишатися рубці.

Причини появи акне

Найчастіше від акне страждають підлітки. Угри у них з’являються через гормональні перебудови в організмі, зокрема, на тлі підвищеного вироблення гормонів-андрогенів. Спровокувати розвиток акне можуть і інші чинники у людей різного віку:

захворювання шлунково-кишкового тракту;
неправильний догляд за шкірою (часте умивання антибактеріальними засобами, зловживання щільними макіяжем та ін.);
неякісна косметика або неправильний підбір Догляду коштів;
патології жіночої репродуктивної системи;
незбалансоване харчування;
прийом деяких медикаментів;
посилена робота сальних залоз;
часті стреси або сильні нервові переживання.
Особливості лікування акне

Комплексне лікування вугрового висипу направлено на наступне:

зниження активності сальних залоз;
зменшення запального процесу;
знищення хвороботворних бактерій.

Косметолог підбирає лікувальну косметику з урахуванням поширення акне і стадії розвитку вугрів. Застосовуються антибактеріальні, підсушують і інші засоби. Додатково можуть призначатися препарати системної дії в залежності від причини вугрової висипки.

Не менш важлива і регулярне чищення особи від ороговілих клітин, частинок бруду, які забивають пори. Може застосовуватися салонна чистка, домашні або професійні пілінги.

Високу ефективність при лікуванні акне і постакне мають апаратні косметологічні процедури:

лазеротерапія;
кріодеструкція;
мезотерапія;
плазмоліфтинг;
процедура IPL і ін.

Салонні процедури, спрямовані на регуляцію сальних залоз, очищення та регенерацію шкірних покривів, для кожної людини підбираються персонально залежно від особливостей прояву акне, причини їх появи та інших факторів.

Якщо ви страждаєте від акне, в нашому центрі ви можете отримати консультацію професійного косметолога. У нас працює досвідчений фахівець, який персонально підбере індивідуальне лікування, апаратні процедури та доглядову косметику. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте або залишайте заявку на сайті.

З радістю допоможемо зробити вашу шкіру чистою і сяючою!

Записатися онлайн
© 2019 CPG center. Все права защищены.