Коли дитині необхідна допомога дитячого психолога?

post id1535 Добавлено25 Січня 2019

Наш експерт виділяє найбільш поширені  причини для занепокоєння батьків і необхідності консультації спеціаліста:

Агресія дитини. Жорстоке поводження з іншими дітьми, тваринами, агресивне псування іграшок чи інших предметів – ознака того, що з консультацією психолога краще не зволікати.

Дитячі страхи. Ці страхи вже не просто фантазії, котрі можуть розвіяти самі батьки. Вони заважають дитині добре почуватися, безтурботно розвиватися, спілкуватися. Дитина припиняє контролювати ці фобії, та й батькам не вдається. Іноді страхи можуть бути не надто серйозними, але накопичуватися у великій кількості – і дитяча психіка просто не витримує їхньої «ваги».

Конфлікти. Конфлікти дитини з батьками, вихователем, вчителем, котрі ніяк не розв’язуються чи вирішуються (нібито), але повторюються знову. Наслідком цих конфліктів може бути демонстративна поведінка дитини, протести, погана успішність, депресивна поведінка, неслухняність, небажання виходити на контакт із вами, небажання відвідувати заклад. У цих випадках консультація психолога може стати об’єктивним рішенням.

Стреси. Дитяча психіка не завжди здатна справитися з першими життєвими стресами навіть за допомоги батьків. Розлучення батьків, смерть члена сім’ї, випадок сімейного насильства, народження нової дитини – усе це підстави для звернення до дитячого психолога. Якщо якісь стреси можна передбачити, батьками варто проконсультуватися у дитячого психолога, як підготувати дитину до них.

Погана успішність. Вона стає актуальною для відвідин психолога, якщо виникає за наявності явних складових для хороших результатів і їхньої відсутності. І це стосується не тільки навчання, але й розвитку. Якщо ви максимально стимулюєте розвиток мовлення вправами, а логопед, отоларинголог не знаходять профільних причин порушень мовлення, відставання в розвитку, можливо, довкола дитини несприятлива обстановка, чи має місце зрив нервової діяльності.

Поведінка дитини, не зрозуміла батькам. Коли немає можливості зрозуміти, звідки ті чи інші реакції, вчинки дитини, консультація може стати відправною точкою. Нерідко нестандартну поведінку дитини провокують соматичні хвороби. А може бути навпаки: дитина просто незвичайна у своєму світогляді чи шукає прийнятні способи для реалізації свого таланту і здібностей.

У роботі з дітьми наш психолог Ксенія Дашенко допоможе дитині усвідомити й вільно виявити свої бажання і потреби. Це станеться під час їхньої творчої діяльності (малювання, ліплення, розповіді історій і казок, розігрування сцен, створення світів у пісочному полі тощо). Адже це те, що дитині близьке, у чому вона найчастіше виявляє свої почуття й переживання. У процесі взаємодії створюється особливий простір, у якому дитина розкриває свій внутрішній світ, свої істинні почуття, стає більш гнучкою у поведінці, може вільно вибирати, приймати рішення та багато іншого. Вона здобуде новий емоційний досвід без оцінок і покарань, а також ресурси для реагування по-новому.

CPG-Center за щасливе дитинство!

 

Записатися онлайн
© 2019 CPG center. Все права защищены.